Kapadokya Ocak Ayında Kapadokya 102 Bin Turist Ağırladı

by Kapadokyadayim.com
Published: Last Updated on

Ülkemizin en önemli turizm merkezlerinden bir tanesi olan Kapadokya yerli ve yabancı turistlerin gözünde popülaritesini koruyor. Her mevsimde ziyaret etmek için uygun bir bölge olan Kapadokya 2018 yılının ilk ayında da oldukça rağbet gördü ve tam tamına 102 bin 540 yerli ve yabancı turist ağırladı.

Nevşehir Valiliği tarafından yapılmış olan açıklamaya göre kayadan oyma tarihi manastırlar, peribacaları, yer altı kent yerleşimleri ve şirin butik otelleri ile dünya çapında ün kazanmış olan bölgenin geçtiğimiz Ocak ayında ağırladığı turistlerin 32 bin 580’i müze kartlı.

Göreme Açık Hava Müzesi yine ilk sırada!

Yerli ve yabancı turistlerin en çok ilgi gösterdiği yerlerin başında Göreme Açık Hava Müzesi geliyor. Müzeyi ziyaret eden turistlerin sayısı Ocak ayında 47 bin 901’i bulmuş durumda. Listenin ikinci sırasında 22 bin 64 turist tarafından ziyaret edilmiş olan Kaymaklı Yeraltı Şehri yer alırken üçüncü sırada da 13 bin 814 turistin ziyaret ettiği Derinkuyu Yeraltı Şehri bulunuyor.

2018 Kapadokya için daha verimli geçecek!

Ülkemizin turizm etkinliklerinin önemli bir kısmını oluşturan Kapadokya, 2017 yılında 2 milyon 206 bin 372 turisti ağırlamıştı. Bu sayı da 2016 yılına göre turist sayısının yüzde 48 oranında arttığını gösteriyor. 2018 yılında da bölgeyi ziyaret edecek turist sayısının artması bekleniyor. Nevşehir Kültür ve Turizm Müdür Vekili Cengiz Ekici daha önce yaptığı açıklamalarda 2018 yılının daha verimli geçeceğini düşündüklerini ifade etmişti.

You may also like

Leave a Comment