Kapadokya’da kış yürüyüşü, beyaz bir denizde yelken açmak gibidir

by Kapadokyadayim.com

Masalsı görüntüsü ve eşsiz doğasıyla Türkiye’nin en güzel kışının yaşandığı yerler arasında olan Kapadokya, mevsim itibarıyla beyaz bir örtüyle kaplandı.

Doğa ve tarihin, mevsimlerin getirdiği renklere göre yeni güzelliklerini gözler önüne serdiği Kapadokya, kış yürüyüşü yapmak isteyen trekking tutkunlarını kendisine çekmeye başladı. Çünkü bu mevsimde peribacaları hiç vermediği kadar güzel pozlar veriyor. Bölgede etkili olan kar yağışı ile birlikte bu deneyimi yaşamak isteyen turistler, trekking turlarına katılmaya başladı. Kapadokya turizminde yeni gelişen bu sektör alternatif turizm faaliyetleri arasında yer alacak gibi görünüyor.

Birçoğumuz kış geldiğinde evde vakit geçirmek isteriz oysa karla kaplı yollarda yürümenin keyfi başkadır. Diğer mevsimlerde yapılan yürüyüşlere oranla biraz daha yorucudur. Fakat kışın Kapadokya yürüyüşleri sessiz ve karla kaplı beyaz bir denize yelken açmak gibidir.

Doğanın ülkemize sıra dışı hediyelerinden biri olan Kapadokya’da, eğlenceli ve büyüleyici kış turları düzenleyen deneyimli birkaç turizm firması var. Kapadokya’nın her biri doğa ananın elinden çıkmış birer sanat eserini andıran vadi ve peribacaları arasında ister yürüyerek isterse at sırtında gezilebilecek rotalar sunan turlar, insanın hayattayken mutlaka yaşaması gereken deneyimlerden bir tanesidir. Kış yürüyüşü yapılabilen gezi rotaları ise oldukça fazla. Avanos, Göreme, Paşabağları ve Zelve gezinin başlayabileceği istasyon noktaları içinde öne çıkan merkezler.

You may also like

Leave a Comment