Kapadokya’da Balonlar 23 Nisan İçin Uçtu!

Kapadokya bölgesinin en popüler aktivitelerinden bir tanesi olan Kapadokya balon turu uçuşları bir süredir kötü hava koşulları nedeni ile yapılamıyordu ancak havanın da düzelmesi ile birlikte uçuşlar başladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı’na denk gelen güzel havalar kutlamaların da önünü açtı ve rengarenk balonlar Kapadokya semalarında süzüldü.

Bayram dolayısıyla balonlara asılan Türk bayrakları özellikle dikkat çekti. Güneşin doğuşu ile birlikte başlayan balon uçuşları 1 saat sürdü. Balonların içinde yerli ve yabancı turistler peri bacalarının üzerinden süzülerek bölgenin doğal güzelliklerini kuş bakışı izleme keyfini yaşadı. Türkiye’nin her noktasında coşkuyla kutlanan 23 Nisan Kapadokya’da da güzel karelere sahne oldu.

Kadın pilot Atatürk posteriyle uçtu!

Ayrıca 23 Nisan’da 27 yaşındaki balon pilotu Meltem Özlem, balonuna Gazi Mustafa Kemal Atatürk posteri asarak uçuş yaptı. Çinli turistler ile havalanan Meltem Özlem, 2 saat boyunca yolculara Kapadokya semalarında muhteşem bir gezi imkanı sundu.

Ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü turistlere de anlattığını ifade eden balon pilotu Meltem Özlem, 23 Nisan’ın önemini duyduklarında turistlerin de mutlu olduğunu dile getirdi. Balon indikten sonra Çinli turistler balonları ve Atatürk posteri ile birlikte fotoğraf çektirmeyi ihmal etmedi.

Kısacası Kapadokya semaları 23 Nisan sabahında Türk bayrakları ile mükemmel bir güzelliğe büründü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bölgede coşkuyla kutlandı. Bu durum pek çok turistin bölgeden mutlu ayrılmasını sağladı.

YAZAR

on Nis 24, 2018

Yorum Yapılmamış

Yorum Yazınız