Kapadokya Spa ve Masaj Merkezleri – Türk Hamamı Sauna ve Termal Havuzlar

by Kapadokyadayim.com
Published: Last Updated on
kapadokya spa masaj 2

Kapadokya insanı her anlamda başka bir dünyaya sürüklüyor. Göreme, Ürgüp, Avanos, Ortahisar’da gezilip görülecek onlarca yer olmasının yanı sıra gezinin yorgunluğunu atmaya da ihtiyaç oluyor. Yer altı şehirleri, peribacaları, at turları ve jeep safari turları derken saatler ne kadar hızlı ve keyifli geçse de otele ulaştığınızda çok yorgun hissediyorsunuz.
İşte Kapadokya gezinizin yorgunluğunu üzerinizden atmak, mola vermek, enerji depolamak ve kendinizi şımartmak isterseniz Kapadokya Spa Merkezleri arasından seçim yapabilirsiniz. Kapadokya ziyaretçilerine muhteşem güzellikler sunmasının yanında spa merkezleri sayesinde ertesi güne enerjik ve rahatlamış olarak uyanmanızı sağlayacak.
Kapadokya’da hamam, sauna, spa, termal havuz gibi hizmetler alabileceğiniz birçok otel bulunuyor. Fakat özellikle spa merkezi olarak öne çıkan tesisler de mevcut. Yazının devamında bölgelere göre tercih edebileceğiniz Kapadokya Spa Merkezleri hakkında detayları bulabilirsiniz.

Kapadokya Hill Hotel & Spa – Göre Kasabası

Kapadokya Hill Hotel & Spa kampanyaları ile uygun fiyata kaliteli hizmet alabiliyorsunuz. Spa ve güzellik merkezinin yanında açık ve kapalı havuzuyla da hizmet veren Kapadokya Hill şehrin en beğenilen yerlerinden bir tanesi.

Hamamdaki masajlarda ortalama süre 35 dk iken spa ve özel masajlarda ortalama süre 1 saate kadar çıkıyor.

kapadokya spa masaj 1

Katpatuka Çamur Mağarası – Ortahisar

Katpatuka Çamur Mağarası klasikleşmiş spa hizmetinden ayrı olarak kapalı havuzu, tedavi edici balıkları ve çamur havuzu ile ziyaretçilerini ağırlıyor. Gerçekten binanın her yeri kaya oymadan bir mağara ve otantik ambiyans eşliğinde vücudunuza iyi gelecek bir bakım yaptırabiliyorsunuz. Dilerseniz Katpatuka markalı doğal ürünlerinden satın alabiliyorsunuz.

kapadokya spa masaj 2

Panoramic Cave Spa

Göreme’de yer alan Panoramic Cave Hotel tarafından verilen spa hizmeti tesisin temizliği ve personellerin profesyonelliği ile ön plana çıkıyor. Panoramic Cave Spa hizmetlerinden ister ayrı ayrı ister paket program şeklinde faydalanabiliyorsunuz. Masaj fiyatları süresine ve çeşidine göre fark ediyor. Detaylı bilgi almak için tesisle iletişime geçebilirsiniz.

kapadokya spa masaj 3

Kelebek Special Cave Hotel – Göreme

Kapadokya’nın en canlı bölgelerinden birisi olan Göreme’de bulunan Kelebek Special Cave Hotel Türk Hamamı’nda rahatlatıcı ve dinlendirici saatler geçirebilirsiniz. Tesisten faydalanmanız için illa orada konaklamanız gerekmiyor fakat otel kendi misafirlerine %10 indirim uyguluyor. Fiyatlar Euro bazında belirlenmiş. Temizliği, güleryüzlü, profesyonel ve ilgili personelleri ile ziyaretçilerinin beğenisini kazanan Kelebek Special Cave Hotel’de ; klasik masaj, ayak masajı, medikal masaj, anti-stress masajı, İsveç masajı, aromatherapy masajı gibi birçok seçenek 30 dk ile 90 dakika arasında sunuluyor.

kapadokya spa masaj 4

Elis Hamam – Göreme

Otellerde verilen lüks hamam ve masaj hizmetinin yanı sıra geleneksel Türk hamamı deneyimlemek için Göreme merkezde yer alan Elis Hamam’ı alternatifler arasına ekleyebilirsiniz. Hamam ve masaj hizmeti kadın ve erkekler için ayrı yerlerde veriliyor. Geleneksel taş oyma mimariyi burada da görebiliyorsunuz. Masaj fiyatları süreye ve masaj çeşidine göre fiyatlandırılıyor. Otellere kıyasla fiyatlar daha ekonomik. Masaj süreleri ise 10 dakikadan 1 saate kadar çıkabiliyor.

Klasik masaj
Refleksoloji masajı
Sıcak taş masajı
Medikal masaj
Lenf direnaj ve anti – stres masajı
Thai ve Shatsu masajı
Elis Hamam Paketi

kapadokya spa masaj 5

Museum Hotel – Uçhisar

Museum Hotel otel misafirlerinin yanı sıra dışarıdan gelen ziyaretçiler için de hamam ve spa hizmeti veriyor. Museum Hotel de ayrıcalıklı bir spa deneyimi yaşıyorsunuz çünkü spa için ayrılan teras Kapadokya manzarası’nı ayaklarınız altına seriyor. Museum Hotel’i diğer spa merkezlerinden farklı kılan bir diğer özelliği ise özel masajları. Uygulanan bazı özel masajlar şu şekilde: Asian Silence, Ehl-i Masöz, Secret of the Afrodit, Sultan’s Pleasure, Cariye’nin Sırrı ve Kapadokya Gülleri. Fiyatlar ve masaj süreleri hakkında detaylı bilgi almak için Museum Hotel ile iletişime geçebilirsiniz.

kapadokya spa masaj 6

Cappadocia Cave Resort / LEEA Spa – Uçhisar

Kapadokya’nın en güzel otellerinden bir başkası olan Cappadocia Cave Resort LEEA Spa ismi altında ayrıca hamam ve masaj merkeziyle hizmet veriyor. Spa merkezinde buhar odası, macera duşu, kapalı havuz, cilt bakımı, masaj, sauna, fitness ve hamam yer alıyor. Hamamda profesyonel masözler tarafından uygulanan özel masajlar sayesinde Kapadokya gezinizi taçlandırabilirsiniz.

Temizliği ve konforuyla misafirlerinin mutlu ayrıldığı Cappadocia Cave Resort’un LEEA Spa merkezindeki fiyatlar, masaj süreleri gibi detaylar için otel ile iletişime geçmeniz gerekiyor.

kapadokya spa masaj 7

Yunak Evleri Spa – Ürgüp

Kapadokya denince akla gelen kaya oyma yapılar içinde vakit geçirme olanağını sunan Yunak Spa gerek otel hizmeti gerekse spa ve masaj hizmetiyle misafirlerden tam puan alıyor. Kaya oyma spa odalarında profesyonel kişiler özel yağlarla ruhunuzu ve vücudunuzu stresten ve yorgunluktan arındıracak. Merkezde verilen farklı masaj hizmetleri de bulunuyor.

Köpük masajı 30 dk
Refleksoloji masajı 30 dk
Aromaterapi masajı 45 dk
İsveç masajı 45 dk
Anti-stres masajı 45 dk
Sıcak taş masajı 1 saat
Thai masajı 1 saat
Bali masajı 1 saat
Derin doku masajı 1 saat
Yunak özel masajı 1,5 saat

Dilerseniz Yunak Spa Merkezi’nden özel paketler satın alarak sauna ve hamam hizmetinin yanı sıra çeşitli masajları ve cilt bakımı hizmetlerinden de faydalanabiliyorsunuz. Diğer masaj seçenekleri için Yunak Spa ile iletişime geçebilirsiniz.

kapadokya spa masaj 8

Ürgüp Şehir Hamamı – Ürgüp

Ürgüp Şehir Hamamı, tarihi dokusu ile Türk hamam kültürünü en iyi şekilde yansıtan yerlerden bir tanesidir. Ultra lüks otellerin spa merkezlerinden çok uzak da olsa kendine has nostaljik havası, profesyonel personelleri, uygun fiyatı ve temizliği ile ziyaretçilerin çok memnun ayrıldığı yerlerden bir tanesi. 

kapadokya spa masaj 9

You may also like

Leave a Comment

Call Now Button