Kapadokya Jeep Safari Turu – Off Road

by Kapadokyadayim.com

Kapadokya’daki vadilerde, tercihen gün batımı fakat günün tüm saatleri de gerçekleştirilebilen Jeep Safari turları için rezervasyon gerçekleştirebilirsiniz. Size ayrılan jeep safari aracı ile Kapadokya vadilerinde jeep safari deneyimini yaşayın.

Jeep Safari Fiyatı : 600 TL ‘dir. ( Araç başına fiyat belirlenmiş olup, 1-5 kişi olarak binebilirsiniz)

Rezervasyon için bizler ile iletişime geçiniz.

Arama : 0 546 514 00 86 (Aramak için tıklayınız)

Whatsapp : 0 546 514 00 86 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)

E-mail : info@kapadokyadayim.com (E-mail göndermek için tıklayınız)

Arzu ederseniz aktivite sayfamızdan tüm aktiviteleri görüntüleyebilir, isterseniz rezervasyon sayfamızdan rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Jeep Safari Turu Detaylı Bilgiler

Ülkemizde görülmesi gereken yüzlerce yerden birisi olan Kapadokya, listenin ilk sıralarında yer alıyor. Doğanın mucizevi etkileri sonucu ortaya çıkan eşsiz güzelliğinin yanı sıra tarihi ile de dikkat çeken Kapadokya yerli yabancı turistleri yıl boyunca ağırlıyor. Kapadokya’ya ilk gidişinizde büyülenmiş hissedeceksiniz. Yer altı şehirlerini, mağaralarını, kiliselerini, vadilerini ve vadilere kurulmuş şehirleri gezdikçe daha da çok etkileneceksiniz. Gezinizi taçlandırmak için bir de Kapadokya balon turlarına katılırsanız hayatınız boyunca unutamayacağınız bir gezi olacaktır. Balon turlarının dışında Kapadokya jeep safari turu, ATV turu, at turu, paragliding gibi birçok farklı aktiviteyi de deneyimleyebilirsinz.

Buraya bir sonraki gelişinizde siz de fark edeceksiniz ki her yeri gezdiğinizi zannetseniz de yeni yerler keşfedebilecek ve farklı aktiviteler deneyerek yeni tatlar alacaksınız. Kapadokya’da yediğiniz yemeklerin tadı damağınızda kalacak, Türk gecelerinde eğlenceye ve lezzetli yemeklere doyacaksınız. Kapadokya’nın eşsiz coğrafyası içinde ve üzerinde geçirdiğiniz vakit orayı en iyi şekilde keşfetmenizi sağlayacak. Kapadokya’yı tam anlamıyla keşfetmek ne kadar mümkün bilinmez ama gittiğinizde mutlaka doğa aktivitelerini deneyin. Peki doğa aktiviteleri arasında hangileri en çok ilgi görüyor ve neler vaat ediyor merak ediyor musunuz? Bu açıdan Kapadokya aktiviteleri seçenekleri epey zengin…Adrenalin tutkunuza göre birçok farklı aktivite arasından seçim yapabilirsiniz.

Kapadokya Jeep Safari Turları

Gelelim Kapadokya’da balon turlarından sonra en fazla tercih edilen bir başka aktivite olan jeep safari turlarına. Saatler boyunca peribacaları arasında dolaşmak, off-road araçlarla engebeli yollardan geçerek adrenalin seviyenizi yükseltmek ve Kapadokya’yı bir başka şekilde keşfetmek isteyenler tarafından ilgi görüyor.

Kapadokya’ya gittiğinizde zaten kolayca fark edeceğiniz üzere otellerin anlaşmalı olduğu tur şirketleri var ve size bu konuda yönlendirme yapıyorlar. Daha güvenilir ve konforlu olduğu için otel misafirleri tarafından tercih ediliyor. Ayrıca birçok turizm acentesini araştırıp arasından en iyisini seçmeye çalışmak durumunda da kalmıyorsunuz. Ama öyle bile olsa jeep safari turları dahil diğer turların çoğunda da otelden transfer hizmetiyle alanlara yönlendiriliyorsunuz.

Kapadokya Jeep Safari turları sabah safari ve gün batımı safari turları olarak ikiye ayrılıyorlar. Sabah saatlerinde yapmak istiyorsanız sabah safari turuna, gün batımını seyretmek istiyorsanız gün batımı safari turlarına rezervasyon yapınız.
Sabah Safari Turları : 10.00 – 13.00
Gün Batımı Safari Turları : 16.00 – 19.00 (Kışın saatler değişmektedir)

Off-road araçlarla seyahat Kapadokya’daki en eğlenceli ve heyecan dolu aktivitelerden bir tanesi. Çok sayıda farklı tur şirketi hizmet verse de genel tur kapsamı benzerlik gösteriyor. Ayrıca jeep safari turları fiyatları da yaptığınız etkinlik ve yaşadığınız heyecan yanında oldukça hesaplı kalıyor. Bazı firmalar 6-12 yaş arası çocuklar için belli indirimler uyguluyor.

Jeep safari turu fiyatları 150 TL ile 250 TL arasında değişebiliyor. Tur şirketi, gezilen yerler, süresi, otelden transfer, yemek gibi durumlar tur fiyatlarında değişiklik olmasına neden olabiliyor.

Kapadokya Jeep Safari Turu Güzergahı

Biliyorsunuz ki Kapadokya’yı en güzel şekilde keşfedebilmek için güne erken başlamak gerekiyor. Balon turları bunun en iyi örneği. Jeep safari turu saati balon turları kadar erken olmasa da genellikle 09:45-10:00 saatleri arasında otelden off-road araçlarıyla alınıyorsunuz. Otelden ayrılmanın ardından jeep safari turu resmen başlamış oluyor. Tur programı birçok firmada aynı olmakla beraber bazen bazı ekstralar veya farklı rotalar da izlenebiliyor.

Jeep Safari Programı kapsamında Göreme Göreçeli Vadisi, Güvercinlik Vadisi, İbrahimpaşa Köyü, Pancarlık Vadisi, Hospital Manastırı, Ortahisar, Güllü Dere Vadisi, Aşk Vadisi, Kızılırmak sallanan köprü, Hayal Vadisi, Paşabağları, Gemil Dağı gibi destinasyonlara gidiliyor. Fakat bunlar her turun gittiği yerler değil, kimilerinde ekstra duraklar var kimileri de Güllü Dere Vadisi’nde tura son veriyor. Nerelere gitmek istediğinize tur kapsamlarını inceleyerek karar verebilirsiniz.

Maksimum 5 kişilik off-road araçlarla çıkılan jeep safari turunda tüm duraklarda 10-15 dakika arası mola veriliyor. Bu sırada birbirinden güzel manzaraları seyredip, sayısız fotoğraf çekebiliyorsunuz.

Jeep Safari Turu Süresi ve Seçenekleri

Jeep safari turu süresi 3 saat – 5 saat arasında değişebiliyor. 10:30’da başlayan tur boyunca öğle yemeği için mangalda sucuk ekmek gibi aperatif yiyecekler veriliyor. Genellikle ücrete dahil olan hizmetlerin yanında ayrıca şampanya veya şarap ikramı da yapılıyor.

Jeep safari turu seçenekleri sabah turu ve gün batımı turu olarak sunuluyor. Öğleye kadar süren sabah turlarında genellikle sucuk ekmek ikramı yapılırken, gün batımı turlarında çerez eşliğinde şarap veya şampanya ikramı da olabiliyor.

Kapadokya’nın meşhur şarabının tadına bakarken bir yandan gün batımını izlemek tur süresince yaşadığınız heyecan dolu saatleri en güzel şekilde noktalıyor. Güneş battıktan sonra yine tur şirketi tarafından off-road araçlarla otelinize bırakılıyorsunuz.

Otelinizin anlaşmalı olduğu veya içinize daha çok sinen bir başka tur acentesiyle anlaşarak Kapadokya Jeep Safari turunu deneyimlemelisiniz.

Rezervasyon : Jeep Safari Turu

Kapadokya’da gün batımı , gün doğumu veya herhangi bir saatte Jeep Safari Turu gerçekleştirmek istiyorsanız, aşağıdaki numaraları tıklayarak, arayabilir veya whatsapp üzerinden iletişime geçerek rezervasyon yapabilirsiniz.

Arama : +90 546 514 00 86 (Aramak için tıklayınız.)

WhatsApp : +90 546 514 00 86 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)

You may also like

Leave a Comment

Call Now Button