Kapadokya Hangi Günlük Turu Seçmeliyiz ? Kırmızı Yeşil veya Mavi

by Kapadokyadayim.com

KAPADOKYA GÜNLÜK TUR REZERVASYON

Kapadokya Günlük Turları fiyatları kişi başı olarak 400 TL’dir. Eğer müze kartınız var ise 50 TL indirim yapılmaktadır. Müze kartınız yok ise tur günü de müze kartını alabilirsiniz. (Müze Kart : 60 TL – 1 sene boyunca müze kart geçen müzelere ücretsiz girebilirsiniz).
Günlük turlaramız 6 yaş altı çocuklar için ücretsizdir. 

4-7 kişilik talepler için aynı fiyat ile turunuz özel tur olarak özel VIP araç ve rehber ile gerçekleştirilecektir. 

Tura Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik
 • Müze Girişleri
 • Öğlen Yemeği (içecekler hariç)
 • Workshop ve Atölyeler
 • Transferler

Günlük Turlar ve Güzergahları

Kırmızı Tur

Kırmızı tur hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız.

 • Uçhisar Kalesi
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi
 • Öğle Yemeği ( içecekler hariç )
 • Avanos Çömlek Yapımı
 • Paşabağı Peri Bacaları
 • Devrent Vadisi

Yeşil Tur

Yeşil Tur hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız.

 • Göreme Panorama
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi ( 4 km Yürüyüş)
 • Belisırma Köyü
 • Öğle Yemeği
 • Selime Manastırı
 • Güvercinlik Vadisi
 • Onyx Atölyeleri

Mavi Tur

Mavi tur hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız.

• Mustafapaşa
• Keşlik Manastırı
• Soğanlı Vadisi
• Öğle yemeği
• Şahinefendi
• Kaymaklı Yeraltı Şehri

Rezervasyon ve İletişim

Arama : 0 546 514 00 86 (Aramak için tıklayınız)
Whatsapp : 0 546 514 00 86 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)
E-mail : info@kapadokyadayim.com (E-mail göndermek için tıklayınız)
Arzu ederseniz aktivite sayfamızdan tüm aktiviteleri görüntüleyebilir, isterseniz rezervasyon sayfamızdan rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

KAPADOKYA GÜNLÜK GEZİ TURLARI

Kapadokya’ya ilk defa ziyaret edecekseniz gitmeden önce yaptığınız küçük bir araştırmayla gezinizi daha verimli hale getirebilirsiniz. Kapadokya gibi büyük bir alan aynı zamanda turizm açısından da gelişmiş durumda. Bu nedenle tur şirketleri buna bir formül bularak kırmızı tur, yeşil tur ve mavi tur olarak Kapadokya’yı 3 bölgeye ayırmışlar. Bu sayede zaman veya bütçe kısıdınız varsa kendinize göre bir seçim yapabiliyorsunuz. Ayrıca Kapadokya’ya daha önce geldiyseniz zaten görmüş olduğunuz yerleri tekrar gezmemek ve vakit kaybetmemek açısından bu tur paketlerinden faydalanmak çok mantıklı oluyor.

Renklerle ayrılmış turların her biri gezilecek bölgelere, uzaklığa ve giriş ücretine göre ayarlanıyor. Ayrıca bir tur doğal ve tarihi yapıları gezdirirken diğeri doğal alanlarla iç içe bir gezi planı sunuyor. Bu tarz farklılıklar fiyatta ve turun süresinde değişikliğe yol açıyor.

Kırmızı, mavi ve yeşil tur olarak sunulan alternatifleri Kapadokya genelindeki hemen her turdan duyacaksınız. Hatta tur hizmeti veren taksiler de var ve onlarla anlaşarak kendi aileniz, arkadaşlarınızla beraber 4 kişiyle rahatlıkla seyahat edebiliyorsunuz. Gel gelelim Kapadokya’ya gelen misafirlerin aklına takılan bazı sorular oluyor. Bu turlar arasındaki fiyat farkları, kısıtlı zaman ve bütçe için hangisinin en uygun olduğu, çocukla hangi tura katılmanın daha rahat olacağı gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Kırmızı ve Yeşil tur arasındaki farklar nelerdir?

Fiyat ve süreleri farklılık gösterebilen acentelerin gezilecek yerler rotası da birkaç destinasyonla birbirinden ayrılabiliyor. Kırmızı, mavi ve yeşil tur seçeneklerinin her biri deneyimli ve lisanslı rehberler eşliğinde yapılıyor. Ayrıca tüm tur fiyatlarına gezilecek yerlere giriş ücretleri dahil oluyor. Tur firmalarına göre yemek fiyata dahil veya hariç olabiliyor.

Kırmızı tur bölgeleri: Uçhisar Kalesi, Aşk Vadisi, Açık Hava Müzesi, Çavuşin Rum Köyü, Paşabağ Vadisi, Devrent Vadisi, Çömlek Atölyesi.

Yeşil tur bölgeleri: Göreme Panaroma, Yeraltı Şehri, Güvercinlik Vadisi, Ortahisar Rum Köyü, Kızıl Vadi, Kaledibi Manastırı, Oniks Atölyesi

Mavi tur bölgeleri: Soğanlı Vadisi, Mustafapaşa Eski Rum Köyü, Yeraltı Şehri, Şahinefendi Antik Kenti, Keşlik Manastırı, Ürgüp Peri Bacaları

Kapadokya bölge turlarının ortalama fiyatı 300 TL civarındadır. Farklı turlar arasında ufak fiyat farklılıkları olabiliyor. Bu fiyat farklılığına neden olan destinasyonların birbirlerine uzaklığı ve giriş ücretlerinden kaynaklanıyor. Genellikle gezilecek yerleri uzakta bulunan Mavi Tur en pahalı seçenek oluyor. Kırmızı tur fiyatı 300 TL , yeşil tur fiyatı 300 TL ve mavi tur fiyatı 300-350 TL arasında değişebiliyor.

Doğa sever birisi hangi turu tercih etmeli?

Kapadokya’da doğa sever birinin gezmesi demek zaten attığı her adımda doğanın mucizelerine şaşırıp kat be kat hayranlık duyacağı anlamına geliyor. Fakat doğayla iç içe olmak ve Kapadokya’nın temiz havasını solumak adına seçiminizi çoğunlukla açık havada gerçekleşen, kilometreler boyunca yürüme imkanı sunan Yeşil Tur’dan yana kullanabilirsiniz. Yeşil Tur’un yanı sıra başta Ihlara Turu’nu ve ATV turu ile vadileri gezmeyi de alternatif olarak düşünebilirsiniz.

Bir günümüz var hangi tura katılmalıyız?

Kapadokya konumu nedeniyle uzun süreli misafirlerin yanı sıra çok sayıda günübirlik ziyaretçiler de ağırlıyor. Bu nedenle turlar hakkında en çok gelen sorulardan bir tanesi de Kapadokya’da geçirilecek tek bir gün hangi tura katılarak en verimli hale getirilebilir oluyor. Bu elbette kişinin beğenisine, daha önce görüp görmediği yerler gibi daha birçok koşula göre şekillense de en kapsamlı ve Kapadokya’nın öne çıkan özelliklerini yakından deneyimleyebileceğiniz tur seçeneği Red Tour olacaktır.

Red Tour’a katılarak hem Kapadokya’da geçmişte yaşanan hayata yakından tanıklık etmek üzere yeraltı şehirlerinden birini görebiliyorsunuz, hem de bölgenin simgesi olan Üç Güzeller ismiyle tanına peri bacalarını. Elbette bunun dışında daha birçok dini ve tarihi yapı da görüyorsunuz.

Çocuğumuz var, hangi tur bize daha uygun olur?

Kapadokya’da çocuklu gezerken çok zorlanmayacağını söyleyebiliriz. Ancak işin içine bebek arabası gibi araçlar girdiğinde o zaman geziniz biraz zorlu geçebilir. Yine de çocuğunuzla yürüyüş yapmak, tepelere tırmanmak konusunda sıkıntı yaşamayacağınızı düşünüyor, kendinizin ve çocuğunuzun da kondisyonuna güveniyorsanız yine Kırmızı Tur’u tercih edebilirsiniz. Fakat bu gerçekten de daha çok size göre şekillenecek bir soru. Ama Kapadokya’da meşhur olan çömlek yapımcılığını görmek ve kendi ellerinizle bir ürün hazırlamak isterseniz kesinlikle çocuğunuz ve sizin için eğlenceli bir aktivite olacaktır.

Hangi tur çift olarak gelen sevgilelere daha uygun ?

Sevgililer için en uygun olabilecek tur yeşil turdur. Yeşil tur içerisinde gün batımını doğa yürüyüşü ile deneyimlerken eşsiz anları sevgilinizle yaşayabilirsiniz.

Diğer seçeneklere bakacak olursak eğer daha doğayla iç içe olmak isterseniz Ihlara Turu’nu da seçeneklere ekleyebilirsiniz. Burada da manzaraya karşı keyif yapabilir, kilometreler boyunca el ele yürümenin keyfini sürebilirsiniz.

Hangi mevsim hangi tur daha uygun olur?

Kapadokya’da turistik faaliyetlerin hemen hepsi yıl boyunca devam ediyor. Bu nedenle mevsimlere göre farklılaşan tur seçenekleri yok. Yalnızca hava koşullarının elverişsiz olduğu zamanlarda genellikle önce balon turları, paragliding gibi etkinlikler iptal oluyor. Fakat Kapadokya’nın çeşitli bölgelerini gezen kırmızı, mavi ve yeşil tur gibi seçeneklerde herhangi bir sorun olmuyor. Ancak Kapadokya soğuğu ile insanın içine işleyen bir yer olduğu için tepede güneş varken bile titrediğinizi hissediyorsunuz. Dolayısıyla kışın Kapadokya’yı ziyaret edecekseniz diğerlerine kıyasla daha fazla kapalı alanda gezebileceğiniz Kırmızı Turu tercih edebilirsiniz. Aslında hangi turu seçerseniz seçin neredeyse aynı oranda açık ve kapalı alanlarda olacaksınız. Ancak örneğin Ihlara Vadisi’ne kışın gittiğinizde açık havada geçireceğiniz ortalama süre 1 saatten uzun bile sürebiliyor. Dolayısıyla soğuğa dayanıklılığınızı göz önünde bulundurarak karar vermelisiniz çünkü Nisan-Mayıs ayında bile hava çok soğuk olabiliyor.

Mümkünse Kapadokya’ya 2-3 gün ayırın ve farklı tur paketlerinden faydalanarak eksiksiz bir Kapadokya gezisi yapın. Tabii Kapadokya doğa aktivitelerini de deneyimlemeyi unutmayın!

Turlar arasında kararsızsanız ,bizi arayın veya e-mail gönderin. Size yardımcı olalım.

Arama : 0 546 514 00 86 (Aramak için tıklayınız.)
Whatsapp : 0 546 514 00 86 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)
E-mail : info@kapadokyadayim.com E-mail göndermek için tıklayınız.

You may also like

Leave a Comment

Call Now Button