Kapadokya Günlük Gezi Turları Kırmızı Yeşil Mavi Tur

by Kapadokyadayim.com

Kapadokya Günlük Tur Rezervasyon

Kapadokya Günlük Turları fiyatları kişi başı olarak 400 TL’dir. Eğer müze kartınız var ise 50 TL indirim yapılmaktadır. Müze kartınız yok ise tur günü de müze kartını alabilirsiniz. (Müze Kart : 60 TL – 1 sene boyunca müze kart geçen müzelere ücretsiz girebilirsiniz). Günlük turlaramız 6 yaş altı çocuklar için ücretsizdir. 4-7 kişilik talepler için aynı fiyat ile turunuz özel tur olarak özel VIP araç ve rehber ile gerçekleştirilecektir.

Tura Dahil Olan Hizmetler

 • Ulaşım
 • Profesyonel Rehberlik
 • Müze Girişleri
 • Öğlen Yemeği (içecekler hariç)
 • Workshop ve Atölyeler
 • Transferler

Günlük Turlar ve Güzergahları

Kırmızı Tur

Kırmızı tur hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız.

 • Uçhisar Kalesi
 • Göreme Açık Hava Müzesi
 • Aşk Vadisi
 • Öğle Yemeği ( içecekler hariç )
 • Avanos Çömlek Yapımı
 • Paşabağı Peri Bacaları
 • Devrent Vadisi

Yeşil Tur

Yeşil Tur hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız.

 • Göreme Panorama
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri
 • Ihlara Vadisi ( 4 km Yürüyüş)
 • Belisırma Köyü
 • Öğle Yemeği
 • Selime Manastırı
 • Güvercinlik Vadisi
 • Onyx Atölyeleri

Mavi Tur

Mavi tur hakkında detaylı bilgi için linki tıklayınız.

• Mustafapaşa • Keşlik Manastırı • Soğanlı Vadisi • Öğle yemeği • Şahinefendi • Kaymaklı Yeraltı Şehri

Rezervasyon ve İletişim

Arama : 0 546 514 00 86 (Aramak için tıklayınız)

Whatsapp : 0 546 514 00 86 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)

E-mail : info@kapadokyadayim.com (E-mail göndermek için tıklayınız)

Arzu ederseniz aktivite sayfamızdan tüm aktiviteleri görüntüleyebilir, isterseniz rezervasyon sayfamızdan rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Kapadokya’yı tam anlamıyla gezmek demek, medeniyetlerin seslerini duymak, yapıtlarına dokunmak ve hikayelerini bilmek demek. Gezinizde haritada işaretlediğiniz her yeri sindire sindire dolaşmak ve bölgeyi bir profesyonel rehberden dinlemek için Kapadokya Günlük turlarına katılmak oldukça iyi bir alternatif.

Günlük Kapadokya Gezi Turları

Gez gez bitmeyen, görüp de doyulmayan onlarca yerin arasında zamanla yarışıyorsanız, sizin için gidilecek yerlerin lokasyonlarını belirleyen, ulaşımınızı sağlayan ve tüm detaylarıyla anlatan günlük Kapadokya turlarına katılmanızı öneririz. Bölgede günlük tur düzenleyen acentelerin yanı sıra oteller de bu hizmeti sağlıyor. Önceliğiniz olan bölgeleri belirleyip sundukları gezi paketlerini inceleyebilir ve zamanınıza uygun bir Kapadokya günlük tur gezi planı oluşturabilirsiniz. Bu turlar her organizasyona göre farklı rotalar çizse de, tur paketleri olarak isimlerle ayrılmış. Kapadokya günlük turlar - çavuşin köyü

Kapadokya Kırmızı Tur (Yakın bölgeyi keşfetmek isteyenlere)

Genellikle tam gün, 7-8 saat olarak düzenlenen Kırmızı tur, Kapadokya’nın en merkezi noktalarıyla, merkeze yakın ören yerlerini görmenizi amaçlayan tur. Tur konakladığınız yerden sabah saatlerinde 09.00-10.00 arası alınmanızla başlıyor. Profesyonel tur rehberi eşliğinde bölgenin en yüksek noktası olan Uçhisar Kalesi’ne çıkarak başlıyorsunuz tura. Cevizli, Göreme Panorama, Göreme Açık Hava Müzesi, Paşabağı, Çavuşin Köyü, çanak çömleğiyle ünlü Avanos, Ürgüp Üç Güzeller ve Devrent Vadisi’ni geziyorsunuz. ‘Gittim gezdim, gördüm’ denecek kadar kısa da değil, kiliselerin tarihini dinleyebiliyor, çanak çömlek atölyelerini gezebiliyor, üstelik kendi çömleğinizi yapmak için çark başına da oturabiliyorsunuz. Kırmızı tur’da öğle yemeği durağı da Avanos. Vakit kalırsa kırmızı turda gezilip görülecek yerler arasına halı ve kilim atölyeleri de eklenebiliyor. Kızıl Vadi’de günü batırıp otelinize götürülüyorsunuz.

Kapadokya Yeşil Tur (Ihlara Vadisi’ni görmek isteyenlere)

Rotalı tüm tur paketlerinde olduğu gibi Kapadokya Yeşil tura çıkmak için de yola çıkış sabah saatlerinde oluyor. Yaklaşık olarak 8-9 saatte tüm program tamamlanıyor.

Yeşil tur otelinizden alınmayla başlıyor ve rotanın ilk noktası olan Göreme Panorama manzarasını izlemeye yol alıyorsunuz. Burası Göreme Vadisi’nin seyrini fotoğraflamak için en panoramik yerlerden biri. Sonraki durağınız Derinkuyu Yeraltı Şehri oluyor. Bölgede şimdilik bilinen en büyük yeraltı şehri olan Derinkuyu’nun en derini 55 metre ve 8 katı bulunuyor. Eski medeniyetlerin izlerini göreceğiniz, böyle bir yaşamın nasıl olduğuyla ilgili senaryolar üreteceğiniz bu muhteşem yerden sonra ise Ihlara Vadisi’ne varıyor ve 400’e varan merdivenlerin altında neler beklediğinin heyacanıyla vadiye iniyorsunuz. Ihlara Vadisi’nden 1- 1,5 saat süren 4 km.lik yürüyüşle Belisırma Köyü’ne ilerliyor ve bu yürüyüşte tarihin canlı tanığı tüm kiliseleri gezebiliyorsunuz. Öğle yemeği sonrası Kapadokya’nın en eski katedrali Selime Manastırı’nı geziyorsunuz. Yeşil turda gümüş atölyeleri olarak bilinen Onyx atölyelerini de gezebiliyor ve değerli yarı değerli taşların büyüsünde kayboluyorsunuz. Güvercinlik Vadisi ise seyrine doyamayacağınız Yeşil tur dahilinde gezilebilecek en önemli Kapadokya vadilerinden.

Kapadokya Mavi Tur (Soğanlı Vadisi’ni görmek isteyenlere)

Sabah otelinizden alındıktan sonra Mustafapaşa rotasıyla başlıyor yolculuk. Bu eski Rum köyünün mübadele yıllarını dinlerken hüzünlenecek, kiliselerini ve kesme taştan evlerini gezerken sanatçılığına haran kalacaksınız. Sonraki durak ise Keşlik Manastırı ve muhteşem freksler burada sizi bekliyor olacak. Şahinefendi Sarbesos kazı alanında tarihin taze başlangıç yerini göreceksiniz. Yenilen öğle yemeği sonrası bölgenin en önemli keşiş merkezlerinden ve bol kiliseli Soğanlı Vadisi’nde yürüyecek tarihini içinize çekeceksiniz. Kaymaklı Yeraltı şehri de Kapadokya Mavi tura katıldığınızda göreceğiniz tarih izlerinden.

Günlük Kapadokya Turları için küçük hatırlatmalar

Kapadokya günlük turlarına otel transferleri, klimalı tur otobüsleriyle ulaşım, öğle yemeği ve müze giriş ücretleri dahil tutuluyor.

Turlarda otelden alınma vakitlerinde bir değişiklik olmasa da, otele varış saatleri değişebiliyor. Turda verilen molalar, mesafeler ve tur gruplarından kaynaklanan uzatmalar olabiliyor.

Biz genel bilgilendirmeler yazmış olsak da Kapadokya günlük turlarının rotaları da fiyatlar gibi turu düzenleyen acentelerin ve otellerin tercihleriyle netleşiyor. Birkaç alternatif rotayı kıyaslayabiliyor ve gezmek istediğiniz yerlerin yoğunlukta olduğu programı seçebiliyorsunuz.

Turlara giderken yanınıza yedek kıyafet almanızda yarar var. Yürüyüş yapmak için düz tabanlı veya spor bir ayakkabıyla daha rahat edecek, yanınıza alacağınız kameranız ve fotoğraf makinenizle yaşadığınız anları ölümsüz kılabileceksiniz.

Kapadokya’da kendinize özel bir tur programı yaratabilir, mevsimine göre düzenlenen turlar da bulabilirsiniz. Ayrıca bölgeye yakın Hacı Bektaş Veli Türbesi’ne de günübirlik turlar düzenleniyor.

Bunun için yapmanız gereken şey ise bu turlar dışında alternatif sunan acenteler ile görüşmek.

Kapadokya Günlük Tur Rezervasyon

Kapadokya’yı iyi bir şekilde gezebilmeniz için ya bir turla Kapadokya’ya gelmiş olmanız veya Kapadokya’da her gün gerçekleştirilen günlük turlara katılmanız gerekiyor.  Özel araç ve rehber tutarak da ailenize özel bir gezinti yapabilmeniz mümkün. Kapadokya’da gerçekleşen günlük turlar hakkındaki bilgileri sayfamızda bulabilirsiniz. Rezervasyon yapmak için ise aşağıdaki numaralardan,e-mail adresi üzerinden veya iletişim sayfasındaki form üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

Arama : 0 546 514 00 86 (Aramak için tıklayınız.)
Whatsapp : 0 546 514 00 86 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)
E-mail : info@kapadokyadayim.com E-mail göndermek için tıklayınız.

You may also like

6 comments

Nihat Eren Mart 25, 2018 - 10:25 pm

08 nisan pazar günü 3 kişi Ankara’dan bir günlük Kapadokya gezisi yapmak istiyoruz .
Bu konuda bize detaylı bilgi verebilirmisiniz

Reply
admin Mart 26, 2018 - 5:44 pm

info@kapadokyadayim.com a mail atabilirsiniz.

Reply
Ferhat Yakasız Haziran 16, 2018 - 7:38 pm

Selam 14 temmuz cumartesi günü bir günlük tura 9 ve 13 yaşında 2 çocuğumla toplam 4 kişi katılmak istiyorum.Otelim Ürgüpte olacak fiyat ve detaylar konusunda bilgilendirirmisiniz…Teşekkürler

Reply
admin Haziran 28, 2018 - 9:54 am

Merhaba,

info@kapadokyadayim.com adresine mail atabilirsiniz veya 0544 461 44 70 telefon numarasını arayabilirsiniz.

Reply
Lale Sener Ekim 8, 2018 - 10:29 am

Merhaba
Bizi ocak ayinda 1 gunlugune ordayiz. Kirmizi turumu tavsiye edersiniz Yesil turumu? Sabah da balon turu yapacagiz.

Reply
admin Kasım 2, 2018 - 2:00 pm

Lale Hanım merhabalar ,

Kapadokya’da 2 gününüz var ise her ikisini de tavsiye ederiz. Sadece 1 gününüz var ise kırmızı turu tavsiye ederiz.

Reply

Leave a Comment

Call Now Button