Kapadokya Deve Safari Turu

by Öykü Çağ
Published: Last Updated on

Rezervasyon : Kapadokya Deve Safari Turu

Sayfamızda Kapadokya’daki deve safari turları hakkında bilgi alabilirsiniz.
Rezervasyon yapmak için ise bizlere Whatsapp üzerinden yazabilir, E-mail gönderebilir veya iletişim sayfasından iletişim formunu doldurabilirsiniz.

Whatsapp : (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)
E-mail : info@kapadokyadayim.com (E-mail göndermek için tıklayınız)

Kapadokya’nın Eşsiz Deneyimlerinden Deve Safari Turu

Kapadokya’nın mistik havasına egzotik yapıları ile bambaşka bir hava katan develer, Kapadokya doğa etkinlikleri arasında en fazla tercih edilen seçeneklerden bir tanesidir. Gün batımı veya gün doğumu saatlerinde düzenlenebilen Kapadokya deve turu; oluşumlarıyla merak uyandıran vadiler içinde dolaşma ve eşsiz bir macera yaşama fırsatı sunmaktadır.

Kapadokya deve turu - Kapadokya deve safari
Kapadokya deve turu – Kapadokya deve safari

Kapadokya’nın eşsiz doğasında egzotik bir yolculuğa çıkmak isteyen misafirlerin tercihi olan deve safari turları süresi 1 saat veya 2 saat şeklinde değişiklik göstermektedir. Nasıl ki günün ilk ışıklarıyla beraber Kapadokya balon turu gökyüzünde kendini göstermeye başlıyor, deve safari turu da özellikle gün batımında çok tercih edilen aktivitelerden biri olmaktadır. Bölgenin en güzel manzaraya sahip olduğu bu saatlerde sadece deve turu değil, ATV safari ve at turları da gerçekleştirilmektedir.

Gün Batımı Deve Safari Turu

Gün batımı Kapadokya deve safari turları Kızıl Vadi, Aşk Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Çavuşin Kasabası gibi daha birçok bölgeyi gezmenin ve manzaranın keyfini deve hörgüçlerinin üzerinde çıkarma deneyimi yaşatmaktadır. Develere her biri maksimum 70 kg ağırlığında, iki kişi binebilmektedir ve herhangi bir güvenlik riski bulunmamaktadır. Kapadokya ATV turu gibi deve turları için de herhangi bir deneyime sahip olmak gerekmemektedir. Kapadokya deve turu misafirlerin ve develerin güvenliği ve konforunu koruyacak şekilde özel tasarım oturma alanlarına sahip develer üzerinde gerçekleşen eğlenceli ve macera dolu bir aktivitedir.

Kapadokya deve turu - Kapadokya gün batımı deve turu
Kapadokya deve turu – Kapadokya gün batımı deve turu

1 Saatlik Deve Safari Turu

Kapadokya’nın tarihi ve kültürel geçmişinin yanında dünyaca ünlü doğa harikasına sahip olması, develer üzerinde yapılan bu gezintiyi daha da özel kılmaktadır. Bu eşsiz yapıların yanından ve tarihi kasabaların içinden minik bir kervanla seyahat ediyor gibi hissedecek ve tarihin nostaljik sayfalarında gezineceksiniz. 1 saatlik deve safari turu ile gün batımından biraz önce yola çıkacak ve gün ışığıyla vedalaşacağınız, gökyüzünde şölen yaratan görüntüsüyle vedalaşıp geri döneceğiniz unutulmaz bir geziye çıkacaksınız.  

Kapadokya Dere Turu Fiyatları

Kapadokya deve turu fiyatları 1 saatlik 400 TL, 1.5 saatlik 600 TL olarak fiyatlandırılmaktadır. 1.5 saatlik tur kapsamında daha fazla yer gezme şansı bulunmaktadır. Fakat her iki turda da Kapadokya’nın eşsiz doğasını yakından görme ve gün ışığının hüzünlü renkleriyle günü bitirme keyfine varacaksınız. Develer üzerindeki bu gezintinin yanı sıra Kapadokya at turu da yerli yabancı tüm turistlerin yoğun ilgi gösterdiği bir başka seçenektir. Yoğunluğa ve hava şartlarına bağlı olarak Kapadokya’da düzenlenen at turu, ATV turu, balon turu ve deve safari turu arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. For English you can check cappadocia camel page.

You may also like

Leave a Comment