Kapadokya Derviş Sema Gösterileri

by Öykü Çağ

Rezervasyon : Dervis ve Sema Gösterileri

Arama : 0 546 514 00 86 (Aramak için tıklayınız)
Whatsapp : 0 546 514 00 86 (Whatsapptan yazmak için tıklayınız)
E-mail : info@kapadokyadayim.com (E-mail göndermek için tıklayınız)
Arzu ederseniz aktivite sayfamızdan tüm aktiviteleri görüntüleyebilir, isterseniz rezervasyon sayfamızdan rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.


Güzel atlar diyarı Kapadokya derviş gösterisi ile bölgenin sahip olduğu mistik havayı misafirlerine en güzel şekilde aktarıyor. Bu gösteriler hem yerli hem de yabancı turistler için oldukça büyük bir anlam taşıyor. Kapadokya sema gösterisi, misafirlerin birkaç saatliğine bile olsa bambaşka diyarlarda yolculuk yapmasını sağlayan eşsiz güzellikte aktivitelerden bir tanesidir.   

Kapadokya Derviş Gösterisi - Semazenler
Kapadokya Derviş Gösterisi – Semazenler

Derviş gösterisi, Kapadokya’nın taş oyma veya mağara mekanlarında düzenlenen ilahi bir gösteridir. Hz. Mevlana önderliğinde kurulmuş ve yüzyıllar boyunca insanları güzelliğiyle büyülemeyi başarmış semazen gösterisi, Kapadokya’da yapılacak aktiviteler arasında en özeli ve güzelidir. Bu özel gösteriyi Kapadokya’nın kendine has dokusu içinde izlemek ve deneyimlemek ise bölgeye gelen misafirlerin sahip olduğu en ayrıcalıklı durumdur denilebilir.

Kapadokya Derviş – Sema Gösterileri

Kapadokya’da gündüzleri vadileri ve yer altı şehirlerini gezmekle başlayan gün, gün batımında gerçekleşen çeşitli doğa etkinliklerin ardından güzel bir yemek ve akşamın son etkinliği olan Türk gecesi ve semazen gösterisi ile bitiyor. Kapadokya Türk Gecesi organizasyonları oldukça ünlü olduğu için yer bulmak çoğu zaman mümkün olmuyor. Bu etkinlik içinde yaklaşık 15 dakikalık kısa bir sema gösterisi yapılıyor. Fakat asıl Kapadokya semazen gösterisi izlemek isteyenler için 18:00 ve 21:00’de olmak üzere iki farklı seansta düzenlenen yaklaşık 1 saatlik gösteriler Kapadokya’da geldiğinizde mutlaka katılmanız gereken etkinliklerden bir tanesi.

Kapadokya Sema Gösterisi – Semazenler

Kapadokya Derviş Evi’nde düzenlenen ve gerçek bir Mevlevi ayini olan bu gösterilerde 5 müzisyen, 5 semazen ve 1 semazenbaşı bulunuyor. Gerek dansı gerekse kostümleriyle izleyicileri büyüleyen ve başka diyarlara taşıyan Kapadokya sema gösterisi sayesinde unutulmaz 1 saat yaşayacaksınız.

Derviş Sema Gösteri İçerik ve Fiyatları

Kapadokya derviş gösterisi izlemek için en uygun yerlerden bir tanesi olmasının yanında, Saruhan Kervansarayı’nın taş oyma, nostaljik ve mistik yapısı içinde daha da güzel bir havaya bürünüyor. Kapadokya’da deneyimleyebileceğiniz bu çok özel gösteri yaklaşık 1 saat sürüyor. Başlangıcında veya bitiminde Kapadokya ve doğa harikası peri bacalarının oluşumuna dair mini bir slayt gösterisi yapılıyor ve lohusa şerbeti ikram ediliyor. Her biri başka bir anlam taşıyan yedi bölümden oluşan semazen gösterileri iki seansta düzenleniyor. 18:00 – 19:00 veya 21:00 – 22:00 saatleri arasında gerçekleşen Kapadokya semazen gösterisi fiyatı 25 Euro’dur. Semazen gösterilerine ulaşım tur şirketleri tarafından sağlanıyor ve misafirler kaldıkları otelden alınıp, gösteri bitimi yeniden otellerine bırakılıyor.  

You may also like

Leave a Comment

Call Now Button