KAPADOKYA AKTİVİTELER

Standart Balon Turu

BALON TURU    299 EURO

– Balon uçuşu 1 saat, tüm macera ortalama 2 saat sürektedir.
– Standart balon turumuzda, balonda ortalama 20-24 kişi olmaktadır.
– Otelinizden alınıp, tekrar otelinize bırakılmaktasınız.
– Uçuş öncesi kahvaltımız ve çay / kahve ikramımız bulunmaktadır.
– Tüm yolcularımız 1.000.000 EUR ya kadar sigortalanmaktadır.
– Uçuş sonunda hatıra olarak saklayabileceğiniz bir sertifika verilecektir.

Transfer ve Balon Uçuşu Detayları

– Uçuş öncesi kaldığınız otelden sizleri alıyoruz. Aldığımız saat sabahın çok erken saatleri oluyor. (Sezona göre değişmekle beraber sabah 04:00 – 05:00 gibi)
– Sizler kahvaltınızı yaparken, bizler bineceğiniz balonu hazırlıyor olacağız. Sizler bu sırada bu eşsiz deneyimin tadını çıkarıp, fotoğraf çekebilirsiniz. Bu hazırlık ortalama 15-20dk sürecektir.
– Balonlarımız gün doğumu ile beraber havalanmaya başlayacaktır.
– Balonumuz gün doğumunu ve Kapadokya’nın eşsiz manzarasını görebilmeniz için 310 metre yüksekliğe kadar çıkacaktır.
– Daha sonra balonumuz Peri Bacalarını, Mağaraları ve Kapadokya’nın harikalarını görebilmeniz için alçalmaya başlayacaktır.
– Bu eşsiz deneyim ortalama 1 saat sürmektedir.
– Balonumuzun inmesi ile beraber alkolsüz şampanya ikramımız olacaktır.
– Kutlama ve sertifikaların dağıltılmasından sonra araçlarımız sizleri otelinize bırakmak üzere yola çıkacaktır.
– Bu macera ortalama 2 saat sürmektedir.

Kapadokya ATV 3

ATV TURU  – 2 SAAT  250 TL

– Günbatımı turudur
– Ortalama 2 saat sürmektedir
– Gezilecek yerler: Aşk Vadisi, Güllü Dere, Kızılçukur, Çavuşin Rum Köyü, Kızılçukur
– Yakıt ücreti fiyatlarımıza dahildir
– Bir ATV ye 2 kişi binilebilmektedir
– Grup halinde yapılmaktadır ve oldukça eğlenceli bir aktivitedir

ATV turumuz gün batımında yapılmaktadır ve ortalama 2 saat sürmektedir. Yerli ve yabancı turistler ile beraber çıkacağınız turda Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerine tanık olacaksınız.

Gezilecek yerler:

• Kılıçlar Vadisi
• Güllüdere Vadisi
• Kızılçukur Vadisi
• Çavuşin Kasabası
• Aşk Vadisi

kapadokya-turk-gecesi-3

TÜRK GECESİ    200TL

– Türk gecesi gösterisi saat 20:30 gibi başlıyor.
– Mağara restoranlarda yapılmaktadır.
– Gelin – Damat gösterisi
– Dansöz gösterisi
– Geleneksel türk yemekleri

Türk Gecesi Şovu sadece Türk kültürünü ve geleneklerini tecrübe etmenize izin vermekle kalmıyor, aynı zamanda rahatlatıcı bir Kapadokya gününden sonra gerçek bir eğlence ve şov sunmak için düzenleniyor.

Sizi, Göreme’deki veya Kapadokya’nın diğer şehirlerindeki otelinizden kışın saat 20: 00’de, yazın saat 20: 30’da alıp sizi şovun gerçekleştirileceği mağara restoranlarından birine götürüyoruz.

Semazen kültürü hakkında deneyim yaşayabilmeniz için, 10 dakikalık semazen gösterisi ile başlıyoruz. Bütün gece geleneksel canlı müzik eşliğinde geçecektir. Dervişlerden sonra halk dansları yöresel elbiselerine gelir ve danslar başlar. Gelin ve damat dahil dansçılar dans pistine gelir ve Türkiye’de bir kızın evlendiği geleneksel şekilde dans ederler. Güzel bir kırmızı elbise giymiş gelin ortada dans eder ve damat gelir ve onun için farklı gösteriler yapar. Önce ne kadar yakışıklı olduğunu, ne kadar güçlü olduğunu ve sonunda ne kadar zengin olduğunu gösterir. Tüm bu gösterileri birer birer reddettikten sonra, damat kalbinin onun için attığını söylediğinde gelin onunla evlenmeyi kabul eder. Düğün danslarına başlarken, tüm konuklar da onlarla dans etmeye davet edilirler. Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen halk danslarından sonra gecenin en önemli bölümü: Dansöz!

Dansözümüz nefes kesen dansını yapıyor ve ardından her masadan bir adam almak için tüm masaları dolaşıyor. Erkekler bazı temel figürlerle oryantal dansın sırlarını öğrenirken çok eğleniyorlar. Ateş dansı, beyaz danslar, bıçakla davul şovu gibi diğer danslar ve gösterilerden sonra gece 23: 30’da  sizi  otelinize derin bir uyku için geri götürüyoruz.

Gece boyunca bol çeşitli Türk yemekleri ikramlarımız olacaktır.

cappadocia horseback tour

AT TURU    250 TL

– Ortalama 2 saat sürmektedir
– Rotamız: Kızılçukur, Kızıl vadi, Güllüdere vadisi, Meskendir Vadisi

– 1 saatlik turlarımız 09:00 – 15:00 arası yapılmaktadır
– 1 Saatlik ücret 175 TL’dir.
– 1 saatlik rotamız: Kızılçukur ve Mesken Vadileri

– Gündoğumu ve günbatımı turlarımız 2 saatlik turlardır
– Gündoğumu turu 400 TL’dir.
– Fiyata sigorta dahildir

– Gezi sonrası çay, kahve ikramımız olacaktır

* 2 Saatlik turumuz 250 TL

* 3 Saatlik turumuz 400 TL

* Gündoğumu (Sunrise) 400 TL

* 2 saatlik tur rotamız: Kızılçukur, Kızıl vadi, Güllüdere vadisi, Meskendir Vadisi

* 1 saatlik turlarımız 09:00 – 15:00 arası yapılmaktadır
* Gündoğumu ve günbatımı turlarımız 2 saatlik turlardır
* Fiyata sigorta dahildir
* 1 saatlik rotamız: Kızılçukur ve Mesken Vadileri
* Gezi sonrası çay, kahve ikramımız olacaktır

paragliding kapadokya

PARAGLIDING   90 Euro

– Otelden transfer
– Uçuş
– Otele transfer
– Uçuş 2 kişi ile gerçekleşir (pilot ve siz)
– 100 kilonun üzerinde olanlar, kalp hastası olanlar, hamile olanlar ve astım rahatsızlığı olanlar bu aktiviteden yararlanamamaktadır.

Kapadokya Yamaç Paraşütü için konakladığınız bölge yada otelden transfer araçlarımız ile alınıp, Ürgüp ofisimize yada direk uçuş bölgesine kadar transfer hizmetini sunuyoruz. Uçacağınız dağa kadar gelişiniz tamamlandıktan sonra dağa çıkış ve ufak bir brifing ardından hazırlıklarımız başlıyor. Tepeye çıktıktan sonra Pilotlarımız ile kendinizi muhteşem Kapadokya manzarasına bırakıyorsunuz. Peri bacalarını yukarıdan görmek ve tarihi bölgede rüzgarı hissederek özgürlüğün tadını çıkartıyorsunuz. Tüm bunları gerçekleştirmek için rezervasyon yaptırmanız yada anlaşmalı satış ofislerimiz ile irtibata geçmeniz yeterlidir. Sabah 8 ile gün batımına kadarKapadokya Yamaç Paraşütü hizmetimiz devam etmektedir. İstediğiniz saat diliminde bu keyfi yaşayabilirsiniz.

kapadokya yürüyüş turu

YÜRÜYÜŞ TURU    150 TL

– 3-4 saat sürmektedir.
– Küçük gruplar ile yapılmaktadır.
– Birkaç çeşit yürüme parkurumuz bulunmaktadır.
– İlk turumuz: Kılıçlar Vadisi, Meskendir Vadisi, Kızıl Vadi
– İkinci turumuz: Zemi Vadisi, Babacık Vadisi, Güvercinlik Vadisi, Karşıbıçak Vadisi, Ak Vadi, Bağlıdere

İlk turumuz:

Kılıçlar Vadisi

Western filmlerinde gördüğünüz vadilerden daha etkileyici, biraz gizemli biraz da sarhoş edici yeni güzergahlar arıyorsanız Kapadokya’daki Kılıçlar Vadisi’ne mutlaka uğramanızı öneririz.

Meskendir Vadisi

4400 metre uzunluğunda olan Meskendir Vadisi, oldukça dik bir iniş ile ulaşabileceğiniz muhteşem bir yer. Pek çok vadide olduğu gibi, Meskendir Vadisi de sedir ağaçlarıyla kaplı. Kapadokya’da karşılaştığınız benzer kiliseler, Meskendir Vadisi’nde de sizleri bekliyor olacak.

Kızıl Vadi

Kızıl Çukur Vadisi asıl ismi olan Kızıl Vadi görenlerini büyülemeye devam ediyor. Ürgüp ile aralarında fazla mesafe olmamasına rağmen gezerken Ortahisar taraflarında karşımıza çıkıyor. Düzgün bir patika eşliğinde etrafın kızıl görünümleri arasında güvercinlikleri de görerek harika bir yürüyüş süreci geçirebilirsiniz. Üzüm bağlarının yolculuğunuza eşlik etmesiyle birlikte kilise görmek isteyenlere Haçlı Kilisesi’ne kadar bu ihtişamlı yollar eşlik ediyor.

İkinci turumuz:

Zemi Vadisi

Kapadokya’nın doğa ve tarihin bileşkesi en uzun parkurlarından biri Zemi Vadisi ! Trekking seviyorsanız ve yürürken kendinizi farklı bir atmosferde hissetmek istiyorsanız, Zemi Vadisi’yle en ilginç yürüyüş deneyimlerinden birini yaşayacaksınız.

Güvercinlik Vadisi

Rengârenk balonların gökyüzünde keyifle süzüldüğü görüntülerle tanınan Kapadokya’da kesinlikle gidilip görülmesi gereken yerlerden birisidir Güvercinlik Vadisi. Her yıl yerli yabancı milyonlarca turist buraya giderek Kapadokya’nın eşsiz manzarasını balonlardan seyrederken adeta bir düşe dalar. Yaygın olarak Nevşehir’in bir bölgesi olduğu zannedilen Kapadokya, aslında Nevşehir başta olsa da Kayseri, Kırşehir, Aksaray ve Niğde illerini de kapsayan alana yayılmıştır.

Ak Vadi ve Bağlıdere

Beyaz ve Bal vadileri yürümesi nispeten kolaydır. Toplam uzunluğu yaklaşık 4900 m’dir ve Uçar ile Çavusin arasında yer almakta olup, kuzey tarafında Göreme’yi geçmektedir. Bal vadisinde, Kapadokya’nın ünlü olduğu muhteşem peri bacaları vardır. Milyonlarca yıl boyunca rüzgarın erozyonu ile yaratılan yüzlerce bu fallik şekilli kaya vardır.